info@dthuseyinkaya.com

Cumhuriyet, Alparslan Blv. No:18, Atakum/Samsun

Augmentasyon (Kemik Operasyonları)

Dt. Hüseyin Kaya hakkında bilgiler, uzmanlık alanları ve uyguladığı tedavileri keşfedin.

Diş Hekimi Hüseyin Kaya’nın kliniğinde, ağız ve diş sağlığının yanı sıra estetik görünümünüz üzerinde de önemli bir etkiye sahip olan kemik yapısını güçlendirme ve iyileştirme yöntemlerinden biri olan augmentasyon (kemik operasyonları) hizmeti sunulmaktadır. Modern diş hekimliğinde, kaybedilen veya zarar gören kemik dokusunu yeniden kazandırmak, implant uygulamaları ve diğer restoratif işlemler için gerekli sağlam temeli oluşturmak amacıyla augmentasyon teknikleri başvurulan temel yöntemlerden biridir.

Augmentasyon Nedir?

Augmentasyon, diş eksikliklerinin tedavisinde ve özellikle implant tedavisi öncesinde, yetersiz kemik dokusunu yeniden yapılandırmak ve artırmak için uygulanan cerrahi bir işlemdir. Kemik kaybı, genellikle diş kayıpları, periodontal hastalıklar veya travmalar sonucu meydana gelir ve bu durum, implant uygulamaları için uygun bir temel oluşturulmasını zorlaştırabilir. Augmentasyon işlemi ile kemik hacmi ve kalitesi artırılarak, hastalarımızın estetik ve fonksiyonel olarak üstün sonuçlara ulaşmaları sağlanmaktadır.

Uygulama Alanları ve Yöntemler

Diş Hekimi Hüseyin Kaya’nın uzmanlık alanına göre, augmentasyon işlemleri çeşitli tekniklerle gerçekleştirilebilir. Bunlar arasında;

  • Otojen kemik greftleri (hastanın kendisinden alınan kemik dokusu),
  • Allojenik kemik greftleri (bağışlanmış kemik dokusu),
  • Xenogenik kemik greftleri (hayvan kaynaklı kemik dokusu),
  • Sentetik kemik yerine geçen malzemeler,

gibi yöntemler bulunmaktadır. Hangi yöntemin uygulanacağı, hastanın mevcut sağlık durumu, ihtiyacı ve tedavi planına göre belirlenir.

Augmentasyonun Faydaları

  1. Implant Tedavisi için Sağlam Temel: Yeterli kemik yapısı olmadan yapılan implantlar, zamanla başarısız olabilir. Augmentasyon, bu riski azaltır.
  2. Estetik Gelişim: Kemik yapısını iyileştirerek yüz konturlarının korunmasına ve estetik görünümün geliştirilmesine yardımcı olur.
  3. Fonksiyonel İyileşme: Güçlendirilmiş kemik yapısı, çiğneme fonksiyonunun iyileştirilmesine ve dişlerin daha iyi bir şekilde kullanılmasına olanak tanır.

Diş Hekimi Hüseyin Kaya ile Augmentasyon Tedavisi

Kliniğimizde, her hastaya özel tedavi planları hazırlanmaktadır. Diş Hekimi Hüseyin Kaya’nın uzmanlık ve deneyimi, augmentasyon işlemlerinin en üst düzeyde uygulanmasını sağlamaktadır. Hastalarımızın sağlık ve güvenliği önceliğimizdir ve uygulanan her tedavi, bu prensipler doğrultusunda gerçekleştirilir.

Sağlıklı ve estetik bir gülüşe kavuşmak için augmentasyon ve diğer diş hekimliği hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi almak üzere bize ulaşabilirsiniz. Gülüşünüz, sağlığınız ve güveniniz bizim için değerlidir.

Hasta Yorumları

Mustafa Dere
Google-colorCreated with Sketch.Read More
Bilim diş kliniğinde implant tedavisi gördüm. Hüseyin hocama ve tüm çalışan ekip arkadaşlarına ilgi alakalarından dolayı çok teşekkür ederim. Güler yüz, ilgili ekip. Herkese tavsiye ederim.
Umut Özkan
Google-colorCreated with Sketch.Read More
Sadece fikir almak için uğramıştım ancak ilk karşılamadaki güleryüz ve hoşgörü iyi hissettiriyor. Oldukça temiz ve güven verici bir klinik.İbrahim Hocanın ilgisi ve yapacak olduğu işlemleri tek tek anlatması içimi rahatlattı doğrusu. Bilim diş klinik ailesine teşekkür ederim.
Semra Saatci
Google-colorCreated with Sketch.Read More
ilk geldigim gunden beri cok memnunum kapidan iceri girdigim anda cok samimi bir ortamla karsilastim ve tedavilarimi zevkle yaptirdim elinize saglik Hüseyin Kaya ve ekibi.
Saniye Semizoğlu
Google-colorCreated with Sketch.Read More
Diş ağrısı şikayeti ile geldiğim bir klinikti. Muayene esnasında bazı dişlerimde de problem olduğunu öğrendim ve tedavimize Onur hocam ile başladık. Kendisinin güler yüzü ve yapılacak işlemleri tek tek anlatması gayet güzeldi. Diğer çalışan arkadaşlarında ilk girişten itibaren güler yüzü çok hoştu. Herkese tavsiye ederim
Ferit Namlı
Google-colorCreated with Sketch.Read More
2023 yılında 3 adet implant yaptırdım.Son derece profesyonel bir ekiple tedavim süresi içerisinde bitti. Tüm çalışanlar son derece güler yüzlü. Her biri işlerine hakim. Hastanenin kurucusu Hüseyin Bey tedavi sürecinde son derece profesyonelce davrandı ve randevu saatlerine uyarak tedavi süresini tamamladı. Bilim diş kliniğini herkese tavsiye ediyorum.
Previous
Next

Sıkça Sorulan Sorular

Buraya tıklayarak iletişim sayfamıza gidebilir, iletişim bilgilerimizden bize ulaşarak randevunuzu kolaylıkla oluşturabilirsiniz.

Tedavi ücretlerimiz yapılan işleme göre değişiklik göstermektedir. Detaylı fiyat bilgisi ve ödeme seçenekleri için lütfen kliniğimizle iletişime geçin.

İlk randevunuzda, genel bir diş muayenesi yapılacak ve gerekli görülürse diş röntgenleri çekilecektir. Ardından, diş sağlığınızla ilgili herhangi bir sorun tespit edilirse, uygun tedavi planı üzerinde birlikte çalışacağız.

Acil durumlar için, normal çalışma saatleri dışında da size yardımcı olabilecek acil bir numara sağlıyoruz. Acil durumda lütfen bize ulaşın.

Evet, çocuklar ve gençler için özel tedavilerimiz mevcuttur. Çocuk dostu bir ortamda, çocuğunuzun diş sağlığını korumak için pedodonti uzmanlarımızla birlikte çalışıyoruz.

Kliniğimiz hakkında daha detaylı bilgi için web sitemizi ziyaret edebilirsiniz.